محبت و صفای همسرم را هرگز فراموش نمی کنم(مرحوم حضرت علامه طباطبایی ره)

مرحوم حضرت استاد علامه طباطبایی_علیه رحمه الله_ فرمودند:


 « من زندگی پرفراز و نشیبی داشته ام، در نجف اشرف با سختی هایی مواجه می شدم، من از حوائج زندگی و چگونگی اداره آن بی اطلاع بودم.

اداره زندگی به عهده خانم بود؛ در طول مدت زندگی ما، هیچ گاه نشد که خانم کاری بکند که من حداقل در دلم بگویم، کاش این کار را نمی کرد یا کاری را ترک کند که من بگویم، کاش این عمل را انجام داده بود.

در تمام دوران زندگی هیچگاه به من نگفت، چرا فلان عمل را انجام دادی؟ یا چرا ترک کردی؟ مثلاً شما می دانید که، کار من در منزل است و همیشه مشغول نوشتن یا مطالعه هستم، معلوم است که خسته می شوم و احتیاج به استراحت و تجدید نیرو دارم، خانم به این موضوع توجه داشت، سماور ما همیشه روشن بود و هر ساعت یک فنجان چای می ریخت و می آورد، در اتاق کار من می گذاشت و دوباره دنبال کارش می رفت تا ساعت دیگر و ...، من این همه محبت و صفا را چگونه می توانم فراموش کنم. » 


منبع:برگرفته از خاطرات مرحوم حضرت علامه طباطبایی_رضوان الله علیه_(پایگاه منادی) 
 

/ 2 نظر / 34 بازدید
امیر

سلام [لبخند] ، با ارزوی سلامتی و خوشبختی [گل] ، به بنده هم سر بزنید [لبخند] ، در پناه خدای بزرگ و مهربان [لبخند] [گل] پیامبر اسلام (ص) : خداوند چشم تيز بين هنگام روى آوردن هوا و هوس ها، و عقل كامل هنگام آمدن شبهه ها را دوست دارد و بخشندگى را هر چند به دانه هاى خرما، دوست دارد و شجاعت را اگر چه به كشتن يك مار دوست دارد.

مسعود

خدای متعال لوازم کار رو برای ایشون فراهم کرده بوده ... خوش به حالشون ... الهی شکر