هر سوالی داری از بزرگان بپرس

چه کار باید کنیم تا مولای خودمان را ببینیم،خیلی عشق ایشان را دارم.دوست دارم تنها و تنها یک بار به محضر مبارک حضرت امام ولی عصر(ع) برسم.شب و روز فکر و ذکرم شده حضرت مهدی(ع)،دیگر تاب ندارم.دیگر کاسه چه کنم در دست گرفته ام.خسته شدم.اصلا آقا را نبینم نمی توانم زندگی کنم.لطفا دستم را بگیرید.

پاسخ از عارف بزرگ مرحوم حضرت علامه آیت الله العظمی حاج شیخ محمدتقی بهجت فومنی(رضوان الله علیه):

ماهی که نخستین روز آن جمعه باشد،بعد از نافله صبح و نماز صبح،در اول وقت 265 بار آیه نور را خواندن تا 15 روز.

پس از آن تا 15 روز دیگر،256 بار گفتن ذکر(لا اله الا الله).

چه کنیم تا ائمه (ع) را در خواب ببینیم؟اصلا مگر آنها حجت های الهی نیستند ،خب من می خواهم آن بزرگواران رو ببینم،دیگر من مگه جز محبان ائمه نیستیم؟پس چرا نمی توانیم آنها را ببینیم؟من هرطور شده باید ببینم.چه کنم؟

پاسخ از مهذب نفوس مرحوم میرزا جواد آقا ملکی تبریزی

(رحمت الله علیه):

هرکس بخواهد یکی از ائمه معصومین(ع) را در خواب ببیند، باید یک روز روزه را بدارد و پس از افطار،پیش از خواب 100 (قل هو الله احد)یا (انا انزلناه) و یا هر سوره را بخواند

(تردید در اینکه کدام را بخواند؟توحید یا قدر یا هردو را،از ما است)

چند سالی است که حاجتی دارم،ولی به آن نمی رسم.....

از هرکس التماس دعا میخواهم ولی انگار نه انگار که خدا صدای مرا بشنود!هر روز ناله می زنم اما گویی هیچ کس را ندارم که مرا کمک کند.واقعا ناامید مایوسم .کمک نیاز دارم.شب ها تا نیمه های شب گریانم و خسته ام از این همه فریادهای شبانه.

چه کنم؟

پاسخ از مرحوم ملا محمدباقر مجلسی(ره):

اول ماه شروع کند بعد از نماز ظهر بین دو نماز(اول وقت)،صلوات فرستد و یک بار آیت الکرسی را بخواند،روز دوم دوبار،تا روز آخر3بار.

البته باید روز اول غسل کند و اگر هر روز با غسل باشد نیز بهتر است.

هر روز بی پولی.هر روز بدبختی و گرفتاری.نه پولی دارم که نانی درست و حسابی برای زن و بچه ببرم.دوست ندارم شغلم را بگویم ولی.......خلاصه همیشه با شرمندگی از خانه میرم بیرون برای کار و مجددا برمیگردم با شرمندگی بیشتر.آقا کسی نیست به داد ما برسه.چه کنم ؟تا کجا معاش و زندگی ام توسعه اقتصادی نداشته باشه؟من نیاز به توسعه زندگی اقتصادی دارم.

پاسخ از مرحوم میرزا محمد باقر داماد(ره):

جهت زیادی و توسعه در معاش،2385 بار این اسما را بخواند:

(یا کافی یا غنی یا فتاح یا رزاق)

میخوام در این دنیای پر هراس،آرامش داشته باشم.به قول بعضی ها دلم قرص باشه.این دنیایی که مشکلات و گرفتاری ها زیاد شده یا به قولی آخرالزمان شده،آیا واقعا میشه به آرامش دل رسید؟

پاسخ از عارف کبیر مرحوم علامه آیت الله العظمی قاضی(ره):

 

زیاد بگویید (یا حاضر _یا ناظر).

چه کنیم قلب های آلوده خود را اصلاح کنیم.قلوب ما آلوده به گناهان بزرگ و کوچک هست.چه کنیم؟برای اصلاح شدن قلب ما چه کار کنیم؟

عالم بزرگوار جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی شیخ نخودکی اصفهانی(رضوان الله علیه):

ذکر (یا حی و یا قیوم)سحرگاه برای همین است.

منبع:چراغ راه سالکان

نویسنده:زهرا نعمتی

/ 0 نظر / 25 بازدید