تعبیر خواب مرحوم حضرت امام خمینی رضوان الله علیه توسط مرحوم حضرت آیت الله کشمیری

 

 

این واقعه وقتی که حضرت امام (ره) در نجف در تبعید به سر می‌بردند اتفاق افتاده است. در آن روزها حاج آقا مصطفی ( فرزند شهید حضرت امام ) که شاگرد آیت الله کشمیری بود چند مرتبه به پدر بزرگوارشان عرض می‌کنند که این آقای کشمیری عارف بزرگی هستند خوب است برویم و دیداری با ایشان داشته باشیم که حضرت امام (ره) می‌فرمایند که آقا مصطفی حرف‌های شما صحیح است ولی من دلیل لازم دارم. این موضوع ادامه پیدا می‌کند تا اینکه حضرت امام روزی به آقا مصطفی می‌فرمایند" تو که می‌گویی ایشان عارف بزرگی هستند بروید و به ایشان بگوئید که من در فلان تاریخ چه خوابی دیده‌ام؟ که آیت الله کشمیری در جواب سوال آقا مصطفی می‌فرمایند که به پدرتان عرض کنید که شما خواب دیدید که فوت کرده‌اید و شما را در قبر می‌گذارند و زیر سر شما سنگی هست که شما را اذیت می‌کند، آقا امیرالمومنین (ع) می‌آیند و آن سنگ را بر می‌دارند و شما راحت می‌شوید.

وی ادامه داد: پس از این که آقا مصطفی صحبت‌های آیت‌الله کشمیری را بیان می‌کند در این موقع حضرت امام (ره) می‌فرمایند:بله! من همین خواب را دیده‌ام، حالا برگرد و تعبیرش را بپرس. آیت اله کشمیری می‌فرمایند که این نجف به مانند قبر است، ایشان در مضیقه و تنگنا هستند و آن سنگ موانعی هست که در سر راه اهداف ایشان هست و آقا امیرالمومنین (ع) آن مشکلات را از سر راه ایشان بر می‌دارند و ایشان پیروز می‌شوند و بر می‌گردند به ایران و به اهدافشان می‌رسند.

رحیم صفوی در توضیح ماجرای خواب امام خمینی(ره) و تعبیر آن توسط آیت‌الله کشمیری ادامه داد: آقا مصطفی می‌گویند که در اینجا از آیت الله کشمیری سوال کردم که من در آن پیروزی جایم کجاست؟ آیت الله کشمیری در پاسخ می‌فرمایند که شما در آن زمان نیستید

منبع:برگرفته از سخنان سردار رحیم صفوی از پایگاه (تسنیم نیوز)

/ 0 نظر / 215 بازدید